Şenay YILMAZ BAŞDEMİR

1989 yılında Tokat’ta doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Konya’da tamamladı. Daha sonra 2012 yılında Eczacılık Fakültesi lisansını tamamladı ve halen Ankara’da Şenay Nur Eczanesi ismiyle eczacılık mesleğini icra etmektedir. Aynı zamanda Alternatif & Holistik tıp alanında çalışmalarına ve eğitimlerine devam etmektedir. Holistik yaklaşımla verdiği özel danışmanlık ve seanslarla alternatif tıbbı insanlara aktarırken, danışanlarından aldığı ruhsal ve bedensel entegrasyonu sanatına yansıtmaktadır.
Sanatçının sanatla olan bağı küçük yaşlarda başlamış olup, şehiriçi ve şehirdışı yarışmalardaki dereceleriyle ilk deneyimlerini yaşamıştır. Konya Maarif Kolejinde eğitimi devam ederken yağlı boya sanatıyla tanışmış ve sanatı bir tutku olarak hayatının her alanına yerleştirmiştir. Sanatçı deniz aşığı olarak suyun her formunun insanı anlattığı felsefesiyle eserlerine ruhsal bi tema yükleyerek çalışmaktadır.
Daha önce çeşitli galerilere ve butik sergilere eserleriyle katılım sağlamıştır. Son olarak 8. Art Ankara Çağdaş Fuarında yerini alarak sanatın ruhuyla yolculuğuna devam etmektedir.

Benimle iletişim kurun